Kariyer Mentorluğu

Pandemi süreci ve yaşanan belirsizlikler nedeniyle pek çoğumuz kariyer planlama konusunda kararsız hissediyor olabiliriz. Birebir mentorluk süreci ile kendi yol haritanızı oluşturmak, ihtiyaçlarınız ile gelişiminiz doğrultusunda bireysel olarak tasarım yapılan süreç yaşamaya ne dersiniz?

(0 / 5)
0 Değerlendirme

Birebir Seans Hakkında


Seansın amacı kariyer yolculuğunda kendinizi tanımak, gerçekten ne istediğinizi keşfetmek ve stratejik taktiklerle bu yolda somut adımlar atabilinmesini sağlamaktadır. Bu doğrultuda genel olarak mentorluk seanslarında aşağıdaki adımlara yönelik bir yol izlenir:

-Tanışma , beklentileri anlama ve planlama seansı 

-Kişisel SWOT analizi ve test uygulamaları sonrasında değerlendirme 

- Yol haritası oluşturma

- Özgeçmiş analizi, özgeçmiş revizyonu ve motivasyon mektubu hazırlama süreçleri 

- Linkedin profili ve sosyal medya hesaplarının değerlendirilmesi ve düzenlemelerinin yapılması 

- Mülakat teknikleri ile ilgili çalışma ve bilgilendirme 

- Mülakat sonrası süreçlerin yönetimi 

Yukarıda tariflenen süreçler kişinin ihtiyaçlarına  bağlı olmakla  birlikte 4-5 seanslık mentorluk sürecinde tamamlanabilmektedir. 

Kariyer Mentorluğu

Sosyal medyada paylaş


Uzman


Özlem Erol
Özlem Erol

Profesyonel iş hayatına sağlık sektöründe başlamış olan Özlem Erol kariyerinde ilk yirmi sene farklı kurumlarda yöneticilik yapmış olup son on yıldan beri de kendi danışmanlık şirketi üzerinden farklı sektörlerde proje yönetimi, eğitim ve kobi danışmanlığı hizmetleri sunmaktadır. Aynı zamanda 2019 yılında hayata geçirdiği Breaktheday markası altında aktif olar... Devamını oku

İlgini çekebilecek diğer birebir seanslar