Etkinlik > Meslek Alanları > Yaşam Koçluğu

Stoik Felsefeyle Koçluk (yaşam Koçum Epiktetos)

Stoik Felsefe Bilgeliğinde kendine koçluk yapabilmek. Olup bitenle savaşmayı bırakıp felsefe ve koçluk çatısının altına kendi gücüne ve dönüşümüne odaklanmak.


260₺

190₺

Toplam İndirim: %26

(0 / 5)
0 Değerlendirme

Etkinliğin içeriği


Bu uygulanabilir felsefe koçluk bakışıyla da birleşip iş ve özel hayatında sana hem içindeki gücü keşfettirecek hem de sorunları nasıl aşacağın yönünde rehberlik yapacak. Sana bağlı olmayan değiştiremeyeceğin durumlara odaklanarak enerjini yalnış yerde boşuna harcamak yerine odağını doğru yere vererek bir sonraki akışı değiştirmene yardımcı olacak teknikler kazanacaksın. Kim bilir belki sen de bir stoacı olma yolunda ilerlersin.

NOT: Çalışmaya katılan herkese her ayın 11’inde başlayan (ses kayıtlarından oluşan) 21 Günlük “Kendi Evrenime Yolculuk”  WhatsApp çalışması hediye edilecektir.

Etkinliğin kazanımları


: Antik Çağ filozoflarından Stoacı Filozof Epiktetos şöyle der; “Hayat zar oyununa benzer. Zarların ne geleceği senin elinde olmayabilir ama o zarla ne yapacağın senin elinde.” Biz de bu çalışmada hayatındaki zarlar ne olursa olsun senin bu zarlarla nasıl ve ne yapacağının sistemini konuşup uygulamalar yapacağız. Bu süreçte yaşam koçumuz Epiktetos, yardımcı koçumuz da Marcus Aurelius. Koçluğun, pozitif psikolojinin ve Bilişsel Davranışçı Terapinin de köklerinin beslendiği Stoik Felsefe her devirde olduğu gibi şu an içinde bulunduğumuz yenidünya düzeninde de bizi geliştiren, özgürleştiren ve içsel huzura götüren bir yaşama felsefesidir.

-Yaşam Koçluğu nedir?

-Stoik Felsefe nedir?

-Sen silindir değilsin!

-Kontrol Dikotomisi

-3D Modelini yönetmek (Düşünce-Duygu-Davranış)

-Duygulardan özgürleşmek

-Soru & Cevap

 

 

Sosyal medyada paylaş


%100 Canlı

Etkinlik tarihleri

29-06-2021

Etkinlik saatleri

20:00 - 22:30

Etkinliğin toplam süresi

1 Gün / 2.5 Saat

Kontenjan

15

Dijital Katılım Sertifikası

Eğitmen


Arzu Bıyıklıoğlu
Arzu Bıyıklıoğlu

1971 doğumlu Arzu Bıyıklıoğlu ICF- PCC ünvanlı Yaşam Koçu ve NLP Eğitmenidir. 2009 yılından beri mentör koç ve danışmanlık konumunda çalışmaktadır. 5000 saatin üzerinde yaptığı bireysel koçluk görüşmeleriyle, aynı zamanda yazdığı kitap ve makaleleriyle yüzlerce kişinin hayallerine ulaşma yolculuğuna, potansiyellerini keşfedip açığa çıkarmasına ve olumlu zihin programlaması yapabilmesine rehberli... Devamını oku

İlgini çekebilecek diğer etkinlikler