Etkinlik > Kişisel Gelişim > Ruhsal Farkındalık

Bütüncül Değişim Farkındalık Temelli Dönüşümle Stres Azaltma Programı

Bilinçli Farkındalık, Değişim, Dönüşüm, Stres Azaltma, Genç Kalma, Travma Çözümleme, Sinir Sistemi Regülasyonu, Beden Farkındalığı, Kendini Tanıma ve Kendinde Ustalaşma


750₺

450₺

Toplam İndirim: %40

(0 / 5)
0 Değerlendirme

Etkinliğin içeriği


"Hayatımız her daim inşa halindedir. Her zaman geliştirebileceğimiz bir şeyler vardır."

Bütüncül Değişim Nedir?
Bütüncül Değişim Programı yapan zihin tarafından otomatik pilota bağlı, hayatın akışına kapılmış giderken bir anda oluşan bir kırılma "Ben neredeyim?" ve "Ben kimim?" diye sordurur.

Büüncül Değişim Programı insanlığın ve dünyanın gelişim süreçleri içerisinde insanın kendini içinde bulduğu sistemi, kültürü, durumu, ilişkisi ve dünyayı fark etmesi birçok farklı açıdan uygulama teknik araç ve testlerin uygulandığı bireyin zihinsel, bedensel, duygusal ve ruhsal farkındalığını destekleyerek yaşamla dengelenmesini hedefler.

Aslında çocukken hayal ettiğimiz yerin çok uzağında olduğumuzu fark ederiz. Birikmiş yüklerin omuzlarımızın üzerinde olduğunu, büyük bedeller ödediğimizi ve ulaşmak istediğimiz hedefin tam tersi bir yönde olduğumuzu, defalarca aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlara ulaşmaya çalıştığımızı ve ne kadar zaman ve enerji kaybettiğimizi yaşayarak anlarız.

Değişimin artık kaçınılmaz bir gerçek olduğunu ya fark ederiz ya da bulunduğumuz alanda sıkışıp kalırız.

AMACIMIZ
Bireyleri ve kurumları farkındalıkla düşünmeye ve eyleme gerçirmeye yönelik bir temel oluşturarak, zihnin süreçlerini bedensel duyumlarla gözlemleyerek kişisel bir iç görü başlatmakla birlikte pozitif değişimin ve dönüşümün bireyden bütüne yayılmasını amaçlamaktadır. 

Parçalarımızı, seçimlerimizi, yaşam çizgimizi, dışsal etkileri keşfederek kendimizle ve çevremizle olan iletişimimizi dengelemek.

SAĞLAYACAĞI FAYDALAR ?

 • Bilinçli Farkındalık
 • Değişim ve Dönüşüm
 • Stres Azaltma
 • Genç Kalma
 • Travma Çözümleme
 • Değer Sistemleri Evrilir
 • Sinir Sistemi Regülasyonu
 • Beden Farkındalığı Oluşur
 • Kendini Tanıma ve Kendinde Ustalaşma

Etkinliğin kazanımları


Değişim Sen'le Başlar

Bütüncül Değişim, Türkiye'de ve dünyada bütüncül yaklaşımıyla bir ilk olan beden, zihin ve ruh bütünlüğünü dengeleme ve korumaya yönelik dört ana başlıkta toplanan

Farkındalıkla İletişim

Farkındalıkla Beslenme

Farkındalıkla Uyku

Farkındalıkla Hareket

farkındalık temelli stres azaltma programıdır.

Farkındalık temelli uygulamalar stres azaltma programının yanı sıra, hayatı ve varoluşu anlamaya, kendini tanımaya, var olan sağlığı ve potansiyeli dönüştürmeye yöneliktir.

Bütüncül Değişim bedensel, duygusal, zihinsel ve davranışsal farkındalığı arttırmak için bilinçli farkındalık temelli beden, ruh ve zihnin omurgasını oluşturan dört ana başlığı birlikte ele alır. Farkındalığın kendisiyle pozitif değişim ve dönüşümü başlatarak aslında var olan potansiyelimizi ortaya çıkarır. Sonsuz olasılıkları yaratıcılığımızla deneyimleyeceğimiz bir yolculuğa çıkmamızı hedefler.

Bütüncül Değişim’ de katılımcılar nörobilimsel olarak yukarıda bahsedilen stres yönetimini, iletişim, beslenme, uyku ve hareket üzerine odaklanarak pozitif etkisi kanıtlanmış olan farkındalık ile tanışır. Bilimsel bir bakış açısıyla farkındalık kazanır. Bununla birlikte katılımcılar bilinçli farkındalığın katkılarını yaşayabilmek ve hayatlarının bir parçası haline getirmek üzere temel teknik uygulama ve pratikleri deneyimler.

Bir çok kişi kendi evrimleşme sürecinde öğrenilmiş çaresizliklerle bulundukları alanda sıkışıp kalırlar. Konfor alanı zannettiğimiz bu alandan bilinçli farkındalıkla çıkabilmemiz mümkün.

Kişinin, stres dolu yaşamında bedensel ve zihinsel bir farkındalık başlatıp bedenin bilgeliğiyle sağlığının ve yaşamının kontrolünü eline alması için bütüncül bir yaklaşıma ihtiyacı vardır

NOT::Eğitim birden çok eğitmen tarafından verilmektedir.

PSİKOLOG

DİYETİSYEN

YETİŞKİN DANİŞMANI

YOGA HOCASI

Sosyal medyada paylaş


Bütüncül Değişim Farkındalık Temelli Dönüşümle Stres Azaltma Programı

%100 Canlı

Etkinlik tarihleri

03-04-2021

10-04-2021

17-04-2021

24-04-2021

Etkinlik saatleri

14:00 - 17:00

14:00 - 17:00

14:00 - 17:00

14:00 - 17:00

Etkinliğin toplam süresi

4 Gün / 12 Saat

Kontenjan

100

Dijital Katılım Sertifikası

Eğitmen


Hafize Buğda
Hafize Buğda

Hafiza Buğda Kimdir? Kurucusu olduğum Bütüncül Değşim Akademisi ve Danişmanlik merkezi bünyesinde yönetici, eğitmen,yetişkin danişmani,koç olarak bireysel ve kurumsal eğitim vermeğe devam etmekteyim. Birçok aile şirketinde lojistik, turizm ve hizmet sektörlerinde üst düzey yöneticilik yaptım,dört evlata sahibim,Spor yönetimi,yoga,koçluk ve kişisel gelişim uzmanlık alanlarımdır. Amacıma giden y... Devamını oku

İlgini çekebilecek diğer etkinlikler