Crowia Blog

Yabancı Dil Öğrenmenin Faydaları
Yabancı Dil Öğrenmenin Faydaları03-08-2021 Yabancı Dil

Yabancı Dil Öğrenmenin Faydaları

Yabancı Dil Öğrenmenin Faydaları

Dünyadaki küreselleşme süreci farklı dillerdeki, dinlerdeki ve ırklardaki insanları bir araya getirmektedir. Dünya üzerindeki tüm insanların aynı dili kullanmaması ve sadece kendi ana dilimizi bilmemiz, farklı ülkelerdeki insanlarla iletişimimizde yetersiz kalmaktadır. Oysa ki dünyada en yaygın olarak kullanılan dillerin bilinmesi size birçok fayda sağlayacaktır. Gelin isterseniz bu faydalara bir göz atalım.

  1. İnsanlarla Özgüvenle İletişime Geçersiniz

Sizden farklı bir dili kullanan kişilerle ortak bir dil ile konuşabilmeniz iletişiminizi güçlendirecektir. Kendinizi kolay ifade edebilmeniz özgüveninizi artıracak ve olası grup konuşmalarına aktif olarak katılım göstermenizi sağlayacaktır. Uluslararası bir şirkette çalışıyorsanız ya da yurt dışı seyahatlerine gidiyorsanız bu çok faydalı olacaktır.

  1. İstihdam Edilebilirliğiniz ve Kazancınız Yükselecek

Günümüzde şirketler iş başvurularında bir yabancı dil bilmeyi zorunluluk olarak görmekte, iki ve daha fazla dil bilmek ise büyük avantaj sağlamaktadır. Birden fazla dil biliyor olmanız iş başvuru yaptığınız şirket için istihdam noktasında sizi en güçlü adaylardan biri haline getirecektir. Buna ek olarak, dil beceriniz sayesinde daha yüksek bir maaş almanız da mümkün olacaktır.

  1. Dünya Görüşünüz Genişleyecek

Bir dil öğrenmek, yurt dışı seyahat isteğinizi artıracak ve o dilde hazırlanmış yayınları okuma alışkanlığı kazandıracaktır. Bu sayede yurt dışı seyahatlerinizde gördüğünüz yerler, dinlediğiniz hikayeler, yazılı yayınlardan edindiğiniz bilgilerle ufkunuz genişleyecek ve dünyaya daha büyük bir pencereden bakmanızı sağlayacaktır.

  1. Yurt Dışı Seyahatleriniz Kolaylaşacak

Özellikle dünya genelinde yaygın olarak konuşulan bir dili biliyor olmanız, gittiğiniz ülkenin dilini bilmeseniz bile seyahatinizi kolaylaştıracaktır. Seyahat ettiğiniz bölgelerdeki insanlarla iletişimizin kapısını açacak şey, yabancı dil bilmektir.

  1. Yeni İnsanlarla Tanışabileceksiniz

Seyahatlerinizde, iş ya da okul ortamınızda, tatillerinizde yeni insanlarla tanışabilir ve onlarla arkadaş olabilirsiniz.

  1. Beyin Egzersizi Yapacaksınız

Beynimizde yabancı dil öğrenmemizi sağlayan bir lop bulunmaktadır. Kendi dilimiz dışında başka dilleri öğrenmeye çalışmamız ve bu dillerde konuşmamız beynimizin egzersiz yapmasını sağlar. Buda beyin gücümüzü artırır.

Yazar


Hasan Demir
Hasan Demir