Crowia Blog

İngilizce Öğrenmek İçin 5 Neden
İngilizce Öğrenmek İçin 5 Neden03-08-2021 İngilizce

İngilizce Öğrenmek İçin 5 Neden

İngilizce Öğrenmek İçin 5 Neden

Yeni bir dil öğrenmek bazen sıkıcı, zorlayıcı ve zaman alıcı olabilir. Bununla birlikte dil öğrenirken özel ders almak ya da kursa gitmek gibi bir fırsatınız varsa aynı zamanda yeni bir dil öğrenmenin maliyet ortaya çıkaracağını söyleyebiliriz. Ancak yeni insanlarla tanışmak, yeni yerler görmek, yeni kültürler keşfetmek ve farklı bir bakış açısıyla dünyayı tanımak yeni bir dil öğrenmenin avantajları arasındadır.

Bugün dünya üzerinde yaklaşık 6.500 farklı dil konuşulmaktadır. Peki o zaman biz neden İngilizce öğrenmeye çalışıyoruz? Gelin bakalım…

İngilizce Dünya Üzerindeki En Yaygın Konuşulan Dildir

Dünya üzerinde en çok ve en yaygın konuşulan dil İngilizcedir. Yapılan araştırmalar dünya üzerindeki en az 5 kişiden birinin İngilizce konuşabildiğini ya da anlayabildiğini ortaya koymaktadır. Dolayısıyla yabancı dil öğrenme tercihimiz dünyadaki en yaygın dil olan İngilizce ile başlamaktadır.

İngilizce 57 Ülkenin Resmi Dilidir

Dünya üzerinde 57 ülke resmi dil olarak İngilizceyi kabul etmiştir. Dünya üzerinde anadili İngilizce olan ülkelerin başında Amerika, Birleşik Krallık, İrlanda, Kanada, Avustralya, Güney Afrika, Yeni Zelanda ve Singapur gibi ülkeler gelmektedir. Bununla birlikte Hindistan, Malezya, Hong Kong gibi ülkelerde ise İngilizceyi ikinci resmi dil olarak kabul etmiştir. Dolayısıyla dünyadaki ülkelerin ¼’ünden fazlasının resmi dillerden biri olarak İngilizce kabul edilmektedir.

Daha İyi ve Prestijli İş İmkânı Sağlar

Globalleşen dünya üzerinde şirketler uluslararası hale gelirken bu şirketlerde istihdam edilebilmenin ön koşullarından biri İngilizce dil becerisi haline gelmiştir. Özellikle dış ticaret yapan şirketlerde İngilizce dil bilginiz sayesinde iş imkânı bulabilirsiniz. Örneğin Facebook, Apple, Hyundai, LG, Samsung, Kia gibi şirketler dünyanın farklı ülkelerinde çalışanlarının İngilizce dil bilmesini zorunlu hale getirmiştir.

Akademik Çalışmaları İnceleme Fırsatı Sağlar

Dünya genelinde yayınlanan akademik araştırmaların yaklaşık %80’i İngilizce olarak yayınlanmaktadır. Harvard, Stanford, Cambridge, Oxford gibi çok sayıda prestijli ve saygın uluslararası üniversitelerde yayınlanan çalışmaların tamamı İngilizce yayınlardır. Bu sebeple araştırmacılar, öğrenciler, iş dünyasındaki insanlar akademik çalışmalarını yayınlatmak ve yayınlanan akademik yayınlardan yararlanabilmek için İngilizce dil becerisine ihtiyaç duyar.

Web Dilidir

Akademik yayınlarda olduğu gibi web üzerinden yayınlanan internet sitelerinin de yarısından fazlası İngilizce olarak yayınlanmaktadır. İlgi alanlarınız hakkında daha fazla bilgi edinmek, araştırmalarınızı genişletmek, doğru kaynaklara ulaşmanın yollarından biri İngilizce dil becerisine sahip olup bu dilde yayınlanan siteleri kullanmaktır.

Yazar


Uzman Resim Bulunamadı
Crowia