Crowia Blog

Grafik Tasarımcılara İlham Verecek Kitaplar
Grafik Tasarımcılara İlham Verecek Kitaplar03-08-2021 Grafik Tasarım

Grafik Tasarımcılara İlham Verecek Kitaplar

Grafik Tasarım nedir?

Bir mesajı iletmek, bir görseli geliştirmek veya bir düşünceyi görselleştirmek için metnin veya görsellerin algılanabilir ve görülebilir bir düzlemde, iki boyutlu veya üç boyutlu olarak organize edilmesini içeren yaratıcı bir süreç olarak bilinmektedir. Grafik tasarım ile ilgili kitaplar, grafik tasarımı ders kitapları, grafik tasarım temelleri seti, grafik tasarımları kitapları, grafik tasarım temelleri seti ve grafik tasarım kitapları tasarımcıların okuması gereken kitaplar ve grafik tasarımcıların okuması kitaplardır.

Grafik Tasarımcılara İlham Verecek Kitaplar

Bu grafik tasarım kitapları size ilham verecek ve bu disiplinin tarihini öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Grafik Tasarım Tarihi, Philip B.Meggs

Meggs, PB, (2015) 'Historia del dysño gráfico', Rm Verlag

Grafik tasarım tarihini öğrenmek, bir tasarımcı olarak büyümek için mükemmel bir yoldur. Philip B. Meggs tarafından yazılan Grafik Tasarım Tarihi kitabı, bize kökenlerinden günümüze en alakalı grafik tasarım paradigmalarını gösterdiği için mükemmel bir bilgi ve ilham kaynağı sunuyor.

John Kane tarafından A Tipi Astar

Tipografi, grafik tasarım için gerekli olduğu kadar oldukça da geniş bir konudur, bu kitabı temel okuma kitabı yapan da budur. Bu kılavuz, bizi tarihi, parçaları ve yapıları boyunca bir yolculuğa çıkaran tipografi dünyasına bir giriş niteliğindedir, böylece tipografiyi anlayabilir ve doğru kullanmayı öğrenebiliriz.

Kane, J., (2013), 'Manual de tipografía', Editoryal Gustavo Gili, SL

Herb Lubalin: Amerikalı Grafik Tasarımcısı 1918-1981, Adrian Shaughnessy

En iyi kütüphanelere layık bir baskı olan bu kitap, 20. yüzyılın en üretken tasarımcı ve tipograflarından biri olan Herb Lubalin'in çalışmalarını derliyor. Yazı karakterleri ve efsanevi markaların amblemlerini yaratma sürecine yaptığı katkılar, grafik sanatlar dünyasına damgasını vurmaya devam ediyor.

Shaughnessy, A. (2013), 'Herb Lubalin: Amerikan Grafik Tasarımcısı 1918-1981', Unit Editions

Beyaz, Kenya Hara

Kapağı bize bu kitabın sayfalarında bulacağımız içerik türü hakkında bir fikir veriyor. Japon grafik tasarımcısı Kenya Hara'nın çalışmaları minimalizm ve incelikle karakterize edilir ve projelerini özetleyen bu kitap, soyut fikirlerle kavramsallaştırma sürecinin nasıl etkili bir şekilde uygulanacağına dair içgörüler sunar.

Markus Rathgeb, geçen yüzyılın en popüler tipografik ve kurumsal kimlik tasarımcılarından biridir. Lufthansa havayolu logolarını ve 1972 Münih Olimpiyat Oyunlarının görsel kimliğini tasarladı. Bu kitap onun çalışmalarını derliyor ve kurumsal kimliklerin nasıl geliştirildiklerini gösteriyor.

Yazar


Uzman Resim Bulunamadı
Crowia